RNF14BAE4K42
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNF14BAE4K42
Description:
RES 4.42K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.42 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W