RNF2FTD2K21
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNF2FTD2K21
Package:
Axial
Description:
RES 2.21K OHM 1% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.21 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 2W