RNV14FAL10M0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNV14FAL10M0
Package:
Axial
Description:
RES 10M OHM 1% 1/4W AXIAL
In Stock : 19643
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 MOhms
Series RNV
Power (Watts) 0.25W, 1/4W