RNX03830M0KNR8
Vishay Dale
Product No:
RNX03830M0KNR8
Description:
RES 30M OHM 10% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.420" L (3.56mm x 10.67mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 30 MOhms
Series RNX
Power (Watts) 1W