RNX0383M01FKR6
Vishay Dale
Product No:
RNX0383M01FKR6
Description:
RES 3.01M OHM 1% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.420" L (3.56mm x 10.67mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.01 MOhms
Series RNX
Power (Watts) 1W