RNX0387M50GHR8
Vishay Dale
Product No:
RNX0387M50GHR8
Description:
RES 7.5M OHM 2% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.420" L (3.56mm x 10.67mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 7.5 MOhms
Series RNX
Power (Watts) 1W