RNX050200MFNEE
Vishay Dale
Product No:
RNX050200MFNEE
Description:
RES 200M OHM 1% 200 PPM 1.2W
In Stock : 774
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.540" L (3.56mm x 13.72mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 MOhms
Series RNX
Power (Watts) 1.2W