RNX075196KFNLB
Vishay Dale
Product No:
RNX075196KFNLB
Description:
RES 196K OHM 1% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.790" L (3.56mm x 20.07mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 196 kOhms
Series RNX
Power (Watts) 2W