ROV05-471K-S-2
Littelfuse Inc.
Product No:
ROV05-471K-S-2
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 470V 400A DISC 5MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 423 V
Capacitance @ Frequency 50 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Varistor Voltage (Max) 517 V
Series -
Package / Case Disc 5mm
Energy 17.5J
Maximum AC Volts 300 V
Mfr Littelfuse Inc.
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 385 V
Current - Surge 400 A