ROV07H220L-S
Littelfuse Inc.
Product No:
ROV07H220L-S
Description:
VARISTOR 22V 500A DISC 7MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 18.7 V
Capacitance @ Frequency 2930 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Varistor Voltage (Max) 25.3 V
Series -
Package / Case Disc 7mm
Energy 1.7J
Maximum AC Volts 14 V
Mfr Littelfuse Inc.
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 18 V
Current - Surge 500 A