ROV10H781K
Littelfuse Inc.
Product No:
ROV10H781K
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 780V 3.5KA DISC 10MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 702 V
Capacitance @ Frequency 120 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 780 V
Varistor Voltage (Max) 858 V
Series -
Package / Case Disc 10mm
Energy 116J
Maximum AC Volts 485 V
Mfr Littelfuse Inc.
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 640 V