ROV20H681K
Littelfuse Inc.
Product No:
ROV20H681K
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 680V 10KA DISC 20MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 612 V
Capacitance @ Frequency 550 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 680 V
Varistor Voltage (Max) 748 V
Series -
Package / Case Disc 20mm
Energy 430J
Maximum AC Volts 420 V
Mfr Littelfuse Inc.
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 560 V