ROX0501M20FHEL
Vishay Dale
Product No:
ROX0501M20FHEL
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 1.2M OHM 1% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.310" Dia x 0.550" L (7.87mm x 13.97mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 MOhms
Series ROX
Power (Watts) 2W