ROX075220KJNEL
Vishay Dale
Product No:
ROX075220KJNEL
Description:
RES 220K OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.310" Dia x 0.800" L (7.87mm x 20.32mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 220 kOhms
Series ROX
Power (Watts) 3W