ROX07530M1FKEE
Vishay Dale
Product No:
ROX07530M1FKEE
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 30.1M OHM 1% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.310" Dia x 0.800" L (7.87mm x 20.32mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 30.1 MOhms
Series ROX
Power (Watts) 3W