ROX10015M0FKEE
Vishay Dale
Product No:
ROX10015M0FKEE
Description:
RES 15M OHM 1% 4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.310" Dia x 0.920" L (7.87mm x 23.37mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 15 MOhms
Series ROX
Power (Watts) 4W