ROX15010M0FNLBS
Vishay Dale
Product No:
ROX15010M0FNLBS
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
RES 10M OHM 1% 5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.310" Dia x 1.550" L (7.87mm x 39.37mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 MOhms
Series ROX
Power (Watts) 5W