ROX3SJ680K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
ROX3SJ680K
Description:
RES 680K OHM 5% 3W AXIAL
In Stock : 3798
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 680 kOhms
Series ROX, Neohm
Power (Watts) 3W