RPC16473JTP
Kamaya Inc.
Product No:
RPC16473JTP
Manufacturer:
Kamaya Inc.
Package:
0603
Description:
RES 47K OHM 1/4W 5% 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 47 kOhms
Series RPC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W