RPC2010JT120K-HP
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RPC2010JT120K-HP
Description:
RES 120K OHM 5% 1W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 120 kOhms
Series RPC
Power (Watts) 1W