RPC203R3JTP
Kamaya Inc.
Product No:
RPC203R3JTP
Manufacturer:
Kamaya Inc.
Package:
0805
Description:
RES 3.3 OHM 1/4W 5% 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 3.3 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W