RPC2512JT2K70
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RPC2512JT2K70
Package:
2512
Description:
RES 2.7K OHM 5% 1.5W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.7 kOhms
Series RPC
Power (Watts) 1.5W