RPC323R0JTP
Kamaya Inc.
Product No:
RPC323R0JTP
Manufacturer:
Kamaya Inc.
Package:
1206
Description:
RES 3 OHM 1/3W 5% 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 3 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 0.333W, 1/3W