Home / Ceramic Capacitors / RPE5C1H681J2S1A03A
minImg
RPE5C1H681J2S1A03A
Murata Electronics
Product No:
RPE5C1H681J2S1A03A
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 680PF 50V NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RPE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 680 pF