Home / Ceramic Capacitors / RPE5C2A120J2P1Z03B
minImg
RPE5C2A120J2P1Z03B
Murata Electronics
Product No:
RPE5C2A120J2P1Z03B
Description:
CAP CER 12PF 100V NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 12 pF