RPMD20-4815DFW/N
Recom Power
Product No:
RPMD20-4815DFW/N
Manufacturer:
Recom Power
Description:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY +/-15V 20W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -
DC Voltage - Input (Max) 75V
Input Type DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Size / Dimension 4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 667mA, 667mA
Number of Outputs 2
Series POWERLINE Power Modules (20W)
Power (Watts) 20W
DC Voltage - Input (Min) 18V