RR03J47KTB
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RR03J47KTB
Package:
Axial
Description:
RES 47K OHM 5% 3W AXIAL
In Stock : 12239
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 47 kOhms
Series RR, Neohm
Power (Watts) 3W