RR0816P-6811-B-T5-81H
Susumu
Product No:
RR0816P-6811-B-T5-81H
Manufacturer:
Susumu
Package:
0603
Description:
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/16W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Resistance 6.81 kOhms
Series RR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W