RR1220P-1963-D-M
Susumu
Product No:
RR1220P-1963-D-M
Description:
RES SMD 196K OHM 0.5% 1/10W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 196 kOhms
Series RR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W