Home / Crystals / RSE-32.768-6-H14-TR
minImg
RSE-32.768-6-H14-TR
Raltron Electronics
Product No:
RSE-32.768-6-H14-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
In Stock : 3386
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability -
Size / Dimension 0.264" L x 0.055" W (6.70mm x 1.40mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 65 kOhms
Series RSE H14
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 4-SMD, Flat Leads
Mfr Raltron Electronics
Operating Mode Fundamental
Frequency 32.768 kHz