RSF-50GR-52-62K
YAGEO
Product No:
RSF-50GR-52-62K
Description:
RES 62K OHM 2% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 62 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W