RSF100JB-73-1K8
YAGEO
Product No:
RSF100JB-73-1K8
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Description:
RES 1.8K OHM 5% 1W AXIAL
In Stock : 15439
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.8 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 1W