RSF1JT1R10
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF1JT1R10
Description:
RES 1.1 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.1 Ohms
Series RSF
Power (Watts) 1W