RSF1WSJR-52-0R2
YAGEO
Product No:
RSF1WSJR-52-0R2
Manufacturer:
YAGEO
Description:
RES 0.2 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 mOhms
Series RSF
Power (Watts) 1W