RSF2B-623-JTW
RCD Components
Product No:
RSF2B-623-JTW
Manufacturer:
RCD Components
Description:
RES 62K OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.213" Dia x 0.591" L (5.40mm x 15.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 62 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 3W