RSF2JA68K0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF2JA68K0
Description:
RES 68K OHM 5% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 68 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 2W