RSF300JB-91-36K
YAGEO
Product No:
RSF300JB-91-36K
Manufacturer:
YAGEO
Description:
RES 36K OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 36 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 3W