RSF3WMJR-73-1R2
YAGEO
Product No:
RSF3WMJR-73-1R2
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Description:
RES 1.2 OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 Ohms
Series RSF
Power (Watts) 3W