RSMF1JA150R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSMF1JA150R
Description:
RES 150 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 Ohms
Series RSMF
Power (Watts) 1W