RSPF2JT43K0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSPF2JT43K0
Package:
Axial
Description:
RES 43K OHM 5% 2W AXIAL
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 2500
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -200/ +350ppm/°C
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 43 kOhms
Series RSPF
Power (Watts) 2W