RSPF3JA39R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSPF3JA39R0
Package:
Axial
Description:
RES 39 OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -200/ +350ppm/°C
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 39 Ohms
Series RSPF
Power (Watts) 3W