RSSD25168CR390MB00
Vishay Sfernice
Product No:
RSSD25168CR390MB00
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
ADJ PWR RES 390M OHM 200W CHAS
User Guide
Tolerance ±20%
Termination Solder Lug
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Resistance 390 mOhms
Series RSSD
Power (Watts) 200 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Length 6.614" (168.00mm)
Mfr Vishay Sfernice
Package Box
Diameter 1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)