RSSD30250A39R0JB00
Vishay Sfernice
Product No:
RSSD30250A39R0JB00
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
ADJ PWR RES 39 OHM 280W CHAS MT
User Guide
Tolerance ±5%
Termination Solder Lug
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Resistance 39 Ohms
Series RSSD
Power (Watts) 280 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Length 9.843" (250.00mm)
Mfr Vishay Sfernice
Package Box
Diameter 1.256" OD, 0.839" ID (32.00mm x 21.30mm)