RT0201BRD07481RL
YAGEO
Product No:
RT0201BRD07481RL
Manufacturer:
YAGEO
Package:
0201
Description:
RES 481 OHM 0.1% 1/20W 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 481 Ohms
Series RT
Power (Watts) 0.05W, 1/20W