RT0603DRE07100RL
YAGEO
Product No:
RT0603DRE07100RL
Description:
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/10W 0603
In Stock : 46585
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 100 Ohms
Series RT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W