Home / Oscillators / RTX-104BD3C-S-27.000-TR
minImg
RTX-104BD3C-S-27.000-TR
Raltron Electronics
Product No:
RTX-104BD3C-S-27.000-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
Description:
XTAL OSC TCXO 27MHZ CLP SNW
In Stock : 993
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±1ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±1ppm
Current - Supply (Max) 2.5mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series RTX-104
Function -
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.8V ~ 3.3V
Output Clipped Sine Wave
Base Resonator Crystal
Mfr Raltron Electronics
Frequency 27 MHz