Home / Oscillators / RTXE-2520EF133-C-12.000-TR
minImg
RTXE-2520EF133-C-12.000-TR
Raltron Electronics
Product No:
RTXE-2520EF133-C-12.000-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
Description:
XTAL OSC TCXO 12MHZ 3.3V HCMOS
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 75°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±1ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±2.5ppm
Current - Supply (Max) 4.8mA
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series RTXE-2520
Function Enable/Disable
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Raltron Electronics
Frequency 12 MHz