RVC2512JT10M0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RVC2512JT10M0
Package:
2512
Description:
RES 10M OHM 5% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 10 MOhms
Series RVC
Power (Watts) 1W