RVT43HLBNWC00-B
Riverdi
Product No:
RVT43HLBNWC00-B
Manufacturer:
Riverdi
Description:
IPS TFT BT817Q PCAP OPTICAL BOND
User Guide
Touchscreen Capacitive
Viewing Area 96.54mm W x 55.36mm H
Dot Pixels 480 x 272
Controller Type BT817Q (TFT), ILI2132A (CTP)
Display Mode Transmissive
Product Status Active
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Diagonal Screen Size 4.3" (109.22mm)
Series EVE4
Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Backlight LED - White
Background Color -
Dot Size -
Mfr Riverdi
Package Box
Interface QSPI, SPI
Dot Pitch 0.20mm W x 0.20mm H