RWM062268R0JA15E1
Vishay Sfernice
Product No:
RWM062268R0JA15E1
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
Axial
Description:
RES WIREWOUND 68 OHM 7W
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 68 Ohms
Series RWM
Power (Watts) 7W